تو تجارت و کسب و کار هممون یه نقطه ای هست که میخوایم بیشتر دیده بشیم تا به فروش بیشتر برسیم؛ اما چطور بیشتر و متفاوت تر دیده شدن مسئله ایست سخت و پیچیده!!!

اصلا از نظر هر کسی متفاوت بودن تعریف خاصی داره ولی بعضی از متفاوت بودن ها مورد پسند قشر زیادی از مردم میشوند، خب پس متن زیر رو بخونید تا منظورم رو از متفاوت های عام پسند بفهمید!

نمی دانم اسم “جو پالیزی pulizzi joe “را شنیده اید یا نه. او را پدر بازاریابی محتوایی می دانند. کتاب های او را ناشران معتبری مثل “مک گروهیل Mcgraw hill “چاپ کرده اند و جزو پرفروش های آمازون هستند. کتاب مشهور او، «بازاریابی محتوای حماسی» (Marketing Content Epic) نام دارد. بخشی از این کتاب، به سبک و روش تولید محتوا می پردازد. فرقی هم ندارد که بخواهید برای پست تبلیغاتی تلگرام تان تولید محتوا کنید یا این که کانال تان را بچرخانید. این کتاب به شما یاد می دهد که چطور باید محتوایی جذاب و اثربخش تولید کرد.

بعد از خواندن این کتاب، فوت کوزه گری خاصی را متوجه شدم که برایم جالب بود. دوست دارم با مثالی که پالیزی در کتابش نوشته است، آن را بیان کنم. – نصفی از جمعیت دانمارک، با فلفل و موسیقی زنده یکجا جمع شدند! لطفا قبل از این که ادامه ی متن را بخوانید، سری به اینجابزنید. این ویدیو، ارکستری را نشان می دهد که نوازندگانش تندترین فلفل جهان را می خورند و باز هم به نوازندگی شان ادامه می دهند. این ویدیو حدود چهار میلیون بار دیده شده است؛ چیزی بیشتر از نصف جمعیت دانمارک. سازنده ی ویدیو، آشپزی است که غذاهای تندش در کل دانمارک مشهور است. همچنین، دستی هم در موسیقی کلاسیک دارد. او با ساخت این ویدیو و انتشارش، تبلیغی کرده که از هر کمپینی موفق تر است. تصور کنید که سازنده ی ویدیو، روشی سنتی را انتخاب می کرد. عکسی از بشقاب غذا می گذاشت؛ در حالی که از بشقاب شعله بلند شده است. یا مثل کنسرتی ساده برگزار می کرد و در انتهایش می گفت «شما را به رستورانم در فلان آدرس دعوت می کنم.».

سازنده ی این ویدیو که با نام «چیلی کلوس» (Klaus Chili )مشهور است، دو موضوع مختلف را در هم آمیخته و ویدیویی جذاب را تولید کرده است؛ راهی که برای خلاقیت در هر موضوعی می تواند استفاده شود. گفتن این که فلان کانال بسیار عالی است، کسی را جذب نمی کند. این که در فلان مغازه کار تیونینگ انجام می شود، محتوای جذابی تولید نمی کند. ولی کافی است که پست های کانال تان را با آهنگ مورد علاقه تان بخوانید. نیازی هم نیست که اسم کانال را ببرید؛ موسیقی و ویدیو ی شما دست به دست می چرخد و همه دنبال حرف هایی خواهند بود که در کانال تان زده اید. این که در کارگاه تان تیونینگ انجام می دهید برای کسی جذاب نیست؛ چون بسیاری از افراد مشابه شما هستند. ولی کافی است کسی که تازه گواهینامه گرفته است، پشت یکی از ماشین های تان بنشیند و از حالت هایش فیلم بگیرید. همان طور که گفتم، ترکیب کردن علاقه هایتان می تواند محتوایی تولید کند که دست به دست شود؛ محتوایی که می تواند در تبلیغات تان هم استفاده شود. با این کار، تبلیغات تان تبدیل به پستی جذاب خواهد شد که به طور ویروسی پخش شود.

برای کوچکترین انتخاب های خودتان هم میتوانید متفاوت عمل کنید تا بیشتر دیده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *