راستی شما در روز چند ساعت تلویزیون تماشا میکنید؟ چقدر اخبار رو از طریق تلویزیون دنبال می کنید؟ سریال های تلویزیونی چقدر برایتان جذابیت دارد؟ شوهای تلویزیونی چقدر میتواند شما را به خود جلب کند؟ روزانه چند بار به شبکه های اجتماعی خود سر میزنید؟ ایمیل خود را چند بار چک میکنید؟ برای اطلاعات کسب کردن درباره ی یک موضوع به چه موتور های جستجویی رجوع میکنید؟

با جواب دادن به همه این سوال ها پی میبریم که در این روزها جنگ سختی بین تلویزیون که یک رسانه ملی است و اینترنت که تکنولوژی تازه به میدان آمده است، وجود دارد.

بسیاری از محققان بر این باورند که ((مرگ تلویزیون حتمی است.)) در آمارهایی که امسال از طرفداران پروپاقرص فیلم های تلویزیونی در آمریکا گرفته شده است، تعداد قابل توجهی از آنها حاضر هستند تلویزیون هایشان را کنار بگذارند و به جای آن از تلویزیون های اینترنتی استفاده کنند.

اکنون به  آماری درباره اینترنت در یک وب سایت  بر میخوریم : (( به‌طور روزانه در جهان حدود ۲۵۰ میلیارد ایمیل فرستاده می‌شود که حدود ۸۰ درصد آن‌ها هرزنامه یا Spam است. حدود شصت درصد مردم آمریکا به‌طور هم‌زمان هنگام تماشای تلویزیون از اینترنت هم استفاده می‌کنند و تحقیقات نشان می‌دهد که بعد از تلویزیون اکثر مردم وقت آزاد خود را در اینترنت سپری می‌کنند.

نوجوانان آمریکایی در هفته حدود ۳۰ ساعت آنلاین هستند که از این زمان سه و نیم ساعت مشغول چت کردن، دو ساعت مشغول تماشای سایت یوتیوب، حدود یک ساعت در سایت‌های جراحی زیبایی و پلاستیک و چیزی حدود نیم ساعت اطلاعاتی را در مورد کاهش وزن و رژیم غذایی کسب می‌کند و حدود سه ساعت هم به تماشای محتوای نامناسب ویدئویی مشغول هستند و فقط در حدود ۴ ساعت در هفته زمانی را صرف رسیدگی به امور درسی خود می‌کنند.

سی درصد مردم آمریکا، شش درصد مردم بریتانیا، پنج درصد ژاپنی‌ها، چهار درصد از مردم برزیل و کانادا وبلاگ‌نویسی می‌کنند و متاسفانه در هر ثانیه حدود بیست و هشت هزار نفر از کاربران اینترنت در حال مشاهده محتوای نامناسب ویدئویی هستند.
بیشتر کاربرانی که از اینترنت موبایل خود استفاده می‌کنند حتی در داخل منزل هم از آن استفاده کرده و هشتاد و هفت درصد آنها بیش از یک‌بار در روز به اینترنت وصل می‌شوند و نکته جالب اینکه پنجاه ‌درصد کاربران هم حدود پنج بار در روز از اینترنت تلفن همراه خود استفاده می‌کنند و شصت درصد کاربران اینترنت تلفن همراه، برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی از اینترنت خود استفاده می‌کنند.

توییتر نزدیک به صد و پنج میلیون و فیس‌بوک حدود چهارصد میلیون کاربر فعال دارند و تخمینی که در مورد یوتیوب زده می‌شود چیزی بین صد و بیست تا صد و سی میلیون کاربر است. در هر دقیقه از شش میلیون صفحه فیس‌بوک بازدید می‌شود و در هرماه دو نیم میلیون عکس در شبکه اجتماعی فیس‌بوک آپلود می‌شود همچنین در هرماه حدود دوازده میلیارد ویدئو توسط کاربران اینترنت تماشا می‌شود که از این تعداد در هرماه حدود نه‌صد و بیست و پنج میلیون در آمریکا است. موارد گفته شده تنها بخشی از نکات جالبی و خواندنی در مورد اینترنت بود البته تعداد کاربران اینترنت و شبکه های اجتماعی به‌طور روزانه یا بهتر است بگوییم به‌طور لحظه‌ای در حال افزایش است.))

 

کم کم باید به دنیای اینترنت و حذف شدن یک سری از امکاناتی که در گذشته اولویت زندگی ما رو داشتند عادت کنیم و همه چی زندگی مون رو با  آنها مطابقت بدیم تا زندگی در نظرمون راحت تر بشه؛ چون بلاگ ما تبلیغاتی من یک مثال تبلیغاتی براتون میزنم شما روزی رو تصور کنید که میزان تماشای تلویزیون در روز به کمتر از ده دقیقه برسه آیا عاقلانه اس که شما هزینه های سرسام آور برای تهیه یک تبلیغ تلویزیونی پرداخت کنید؟ در صورتی که خیلی خیلی کمتر از قبل دیده میشود و یا حتی توسط یه قشری اصلا دیده نمیشوید  در حالی که تنها با  نیمی از آن هزینه در تبلیغات شبکه های مجازی به ویژه تبلیغات تلگرام واینستاگرام به نتیجه دلخواه خود خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *