قوانین تبلیغات با تبلیغگرام

از اینکه قوانین تبلیغات با تبلیغگرام را مطالعه و رعایت می‌نمایید بی‌نهایت سپاسگزاریم.

ورود کاربران به وب‏‌سایت تبلیغگرام هنگام استفاده از پروفایل شخصی و خدمات ارائه شده توسط تبلیغگرام به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات تبلیغگرام است. توجه داشته باشید که درخواست تبلیغ نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین تبلیغگرام از سوی کاربر است.

لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین هرگونه توافق شفاهی محسوب می‏‌شود.

ماده ۱: تعاریف و اصطلاحات

اصطلاحاتی که در این شرایط و قوانین به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

 شرکت: شرکت توسعه بازار برازمان که نسبت به ارائه خدمات تبلیغگرام اقدام می‌کند.

 تبلیغگرام: خدمات نرم‌افزاری که توسط شرکت به منظور تبلیغات در فضای مجازی به کاربران ارائه می‌شود.

 وب اپلیکیشن: نرم‌افزار متعلق به شرکت که به منظور استفاده از خدمات تبلیغگرام، حق استفادۀ موقت از آن برابر شرایط مندرج در قرارداد خصوصی و سند حاضر به کاربران یا طرف‌های تجاری شرکت اعطا می‌شود.

 قرارداد خصوصی: توافق کتبی یا الکترونیکی فی‌مابین شرکت و کاربر یا طرف‌های تجاری شرکت، جهت بهره‌برداری موقت از نرم‌افزار تبلیغگرام.

کاربر: شخصی حقیقی یا حقوقی است اعم از تبلیغ کننده، صاحب رسانه و مهمان که برابر شرایط و قوانین حاضر از طریق اینترنت به اپلیکیشن متصل و از خدمات تبلیغگرام بهره مند میشود.

کاربران: از کاربر تبلیغ کننده، صاحب رسانه و کاربر مهمان یا سایر کاربران وب اپلیکیشن تبلیغگرام، تحت عنوان کاربران یاد می‌شود.

کاربر صاحب رسانه: شخص حقیقی یا حقوقی است که در سایت تبلیغگرام ثبت نام کرده یا از طریق سامانه های پیام رسان رایج یا شبکه های اجتماعی اطلاعات رسانه خود را برای ثبت ارسال کرده است.

 کاربر تبلیغ کننده: شخص حقیقی یا حقوقی است که در وب اپلیکیشن تبلیغگرام برای ارسال درخواست تبلیغ ثبت‌‌نام کرده‌ است.

کاربر مهمان: شخص حقیقی است که بدون نیاز به داشتن حساب کاربری، توسط کاربر تبلیغ کننده جهت استفاده از خدمات تبلیغگرام معرفی می شود.

طرف تجاری: اشخاص حقیقی و حقوقی که برابر قرارداد خصوصی از طریق ایجاد درگاه، حق بهره‌برداری موقت از وب اپلیکیشن را با نام تجاری خود یا مشترک با تبلیغگرام دارند.

حساب کاربری: حسابی است که اشخاص برای استفاده از خدمات تبلیغگرام در وب اپلیکیشن ایجاد کرده‌اند.

موجودی: مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود به منظور استفاده از خدمات تبلیغگرام دارند. این مبلغ به صورت پرداخت از طریق سامانۀ بانکی و کارتهای عضو شبکۀ شتاب و یا با واریز به حساب شرکت و ثبت فیش توسط پرسنل شرکت یا کیف پول طرف های تجاری طبق شرایط و قوانین حاضر منظور و محاسبه خواهد شد.

 اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران در تبلیغگرام قرار داده می‌شود، اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره‌برداری از خدمات تبلیغگرام توسط شرکت یا طرف‌های تجاری تولید یا در اختیار شرکت قرار داده می‌شود.

قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: قانون اساسی، قوانین عادی، آئین‌نامه‌های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد اعم از قانون بیمه اجباری شخص ثالث، آئین نامه راهنمائی و رانندگی و قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی.

رسانه: کانال یا صفحه در شبکه های اجتماعی یا پیام رسان ها که توسط کاربر صاحب رسانه می‌تواند تبلیغ کاربر را بپذیرد.

مقصد تبلیغ: به هر نوع آدرس دیجیتالی و پایانی که کاربر با کلیک روی تبلیغ به آن منتقل می شود.

تبلیغ: محتوای متنی یا چند رسانه ای به همراه کلیه جزئیات رسانه های مورد نظر برای نشر تبلیغ، بهترین زمان برای نشر تبلیغ، مقصد تبلیغ و هر نوع داده دیگری که توسط کاربر تبلیغ کننده هنگام درخواست تبلیغ ثبت شده است.

تعرفه: مبلغی است که صاحب رسانه برای نشر تبلیغ دریافت می کند. هر رسانه می تواند انواع تعرفه های مختلف اعم از تعرفه ثابت، تعرفه بازدیدی و تعرفه ساعتی تعیین نماید.

هزینه: هزینه‌ای که در ازای تعرفه و کارمزد تبلیغگرام، از کاربر دریافت می‌شود.

محتوا: متن، تصویر، فیلم، متن و هر اطلاعات دیگری که برای تبلیغ تعیین گردیده است.

روز نشر: تاریخی که کاربر تبلیغ کننده برای نشر تبلیغ انتخاب می نماید.

زمانبندی نشر: بهترین موقع شبانه روز برای انتشار تبلیغ که توسط تبلیغ کننده تعیین می شود.

کیف پول: تعادل مالی (بالانس) کاربران با شرکت

گزارش حساب: جزئیات واریز ها و کسر از حساب

اعتبار ضمانتی: مبلغی است که شرکت به کاربر تبلیغ کننده اختصاص می دهد و کاربر تبلیغ کننده متعهد است که حداکثر ظرف مدت ۳۰ روز این مبلغ را از طریق افزایش موجودی یا واریز به حساب شرکت پرداخت می گردد.

ماده ۲: حساب کاربری

 1. کاربران با ثبت‌نام در وب اپلیکیشن تبلیغگرام، همچنین با هر بار استفاده از خدمات آن، می‌پذیرند که شرایط و قوانین حاضر را به صورت کامل مطالعه کرده و آن را با اطلاع کامل از شرایط و معانی‌اش پذیرفته‌اند. این شرایط و قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند. استفادۀ کاربران از وب اپلیکیشن، پس از هر بار تغییر در شرایط و قوانین، به معنی پذیرش تغییرات مذکور است. این قوانین برای مطالعه کاربران در سایت تبلیغگرام در دسترس است.
 2.  برای استفاده از خدمات تبلیغگرام لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی یا حقوقی یک حساب کاربری در وب اپلیکیشن بسازد. تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن دارند و واجد اهلیت قانونی هستند می‌توانند اقدام به ساخت حساب کاربری در وب اپلیکیشن کنند. کاربر مذکور برای استفاده از خدمات باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در وب اپلیکیشن تبلیغگرام ثبت کند.
 3.  کاربران در صورت نیاز به استفاده از خدمات تبلیغگرام باید برای تکمیل اطلاعات خواسته شده توسط طرف‌های تجاری و کاربران صاحب رسانه از قبیل کارت ملی، مجوز و نشانی اقدام کنند.
 4.  کاربر مهمان الزامی به داشتن حساب کاربری در تبلیغگرام نداشته لیکن برای استفاده از خدمات تبلیغگرام می بایست واجد اهلیت قانونی از جمله حداقل سن ۱۸ سال باشد.
 5.  کاربران شخص حقوقی مکلف به معرفی نماینده (شخص حقیقی) برای ثبت‌نام در وب اپلیکیشن هستند و اطلاعات این شخص حقوقی باید در وب اپلیکیشن قید شود.
 6.  هیچ یک از کاربران حق استفاده از ربات و نرم‌افزارهای مرتبط یا واسط را برای استفاده از وب اپلیکیشن اعم از احراز هویت، تکمیل اطلاعات، ثبت درخواست تبلیغ و غیره ندارند.
 7.  کاربران می‌پذیرند کلیه اطلاعات درخواستی وب اپلیکیشن را مطابق با واقعیت، صحیح و به‌‌روز وارد کنند و شخص کاربر مسئول عدم صحت و به‌ روز نبودن اطلاعات است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، شرکت هیچ گونه مسئولیتی در مورد خسارات و مشکلات ناشی از عدم اعتبار اطلاعات اعلامی بر عهده نخواهد داشت.
 8. کاربران متعهد می‌شوند که صرفا با تلفن همراه یا ایمیل متعلق به خود در اپلیکیشن ثبت‌نام کنند. در غیر این صورت در برابر شخص ذی‌نفع صاحب ایمیل یا شماره تلفن همراه تماما مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع مجاز خواهد بود نسبت به لغو عضویت و حساب کاربری اقدام کند.
 9. هر شخص تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان کاربر تبلیغ کننده یا کاربر صاحب رسانه یا استفاده‌کننده از خدمات وب اپلیکیشن تبلیغگرام داشته باشد. در صورتی که شرکت اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب‌های کاربری مذکور اقدام کند.
 10.  مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در وب اپلیکیشن انجام می‌شود، به عهدۀ کاربران است. بنابراین مسئولیت اشخاص ثالث یا افرادی غیر از کاربر که با آن حساب از خدمات اپلیکیشن استفاده می‌کنند، تماما متوجه کاربر صاحب‌حساب است. کاربر دارای حساب کاربری با کاربر مهمان، دارای مسئولیت تضامنی در قبال اشخاص اعم از شرکت، سایر کاربران و اشخاص ثالث هستند.
 11. مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری شامل نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربران می‌باشد. در صورت مفقود شدن یا به سرقت رفتن اطلاعات حساب کاربری و گوشی موبایل، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور و موبایل کاربر انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.
 12.  کاربران حق ندارند به سایر اشخاص حقیقی و حقوقی اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره‌برداری از خدمات تبلیغگرام متوجه مدیران اشخاص حقوقی خواهد بود. درخواست تبلیغ برای کاربر مهمان مشمول این بند نمی‌شود.
 13. در شرایط خاصی ممکن است از کاربران برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت شود، در این شرایط اگر کاربران اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهند، شرکت می‌تواند حساب کاربری آن‌ها را مسدود و از ارائۀ خدمات به نامبردگان خودداری کند.
 14. ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید شرکت، از کاربران درخواست شود که اقدام به تکمیل اطلاعات، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود کنند. در این صورت، کاربر متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی شرکت خواهد بود. در غیر این صورت شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.
 15. اطلاعات کاربری نزد کاربر گیرنده اطلاعات، محرمانه بوده و هیچ یک از کاربران حق ندارند اطلاعات مربوط به حساب طرف مقابل را (اعم از مشخصات هویتی، شماره تماس، آدرس، عکس و غیره) ذخیره، یا منتشر کند و در دسترس دیگران قرار دهد.
 16.  کاربر مهمان بدون نیاز به داشتن حساب کاربری و از طریق کاربر تبلیغ کننده درخواست دهنده تبلیغ حق استفاده از خدمات تبلیغگرام را داشته و خواهد داشت. کاربر مهمان در زمان استفاده از خدمات تبلیغگرام متعهد به رعایت ضوابط تبلیغگرام از جمله شرایط و قوانین حاضر است.

ماده ۳: استفاده از تبلیغگرام

 1. با استفاده از خدمات تبلیغگرام، کاربران می‌پذیرند و موظف هستند که از خدمات ارائه شده برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، خلاف شرع و مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند.
 2. کاربران حق ندارند اشیاء غیرمجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء و ادواتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست در تبلیغ یا محتوا یا مقصد تبلیغ معرفی کنند.
 3.  کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از خدمات تبلیغگرام به صورتی که به تبلیغگرام، طرف تجاری و شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در خدمات تبلیغگرام در جهت منافع شخصی و یا آسیب مادی یا معنوی به منافع شرکت اقدام کنند، شرکت ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری آنها، مجاز خواهد بود، با مراجعه به مراجع ذیصلاح، نسبت به پیگیری قانونی از جمله مطالبه خسارات وارده اقدام کند.
 4. کاربران می‌پذیرند که شرکت ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی با آنها استفاده کند. کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود، اما با انصراف از دریافت این پیام‌ها مشکلات احتمالی در استفاده از خدمات تبلیغگرام را می‌پذیرند و ممکن است اطلاعات مقتضی را به موقع دریافت نکنند.
 5.  کاربران می‌پذیرند موجودی که در حساب کاربری خود دارند مستقل از روش کسب قانونی آن (اگر در نتیجه افزایش موجودی از طریق درگاه بانک یا واریز به حساب در اختیار آنها قرار داده یا هر روش دیگری که مورد تایید شرکت باشد) فقط برای استفاده از خدمات تبلیغگرام قابل استفاده است و امکان دریافت این وجه را به صورت نقد ندارد.
 6. مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و هم‌چنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آن‌ها برای استفاده از خدمات تبلیغگرام به عهدۀ کاربران است.
 7. کاربران می‌پذیرند و اعلام می‌کنند که متن حریم خصوصی تبلیغگرام را مطالعه کرده و مورد قبول ایشان است.
 8. کاربران می‌پذیرند که تبلیغگرام ارائه دهنده خدماتی است که ارتباط بین کاربران تبلیغ کننده یا صاحب رسانه را جهت توافق بر انجام یک یا چند تبلیغ فراهم می‌کند. در خدمات تبلیغگرام کاربر صاحب رسانه مختار است یک درخواست تبلیغ را بپذیرد یا رد کند، همچنین کاربر تبلیغ کننده مختار است پس از ارسال درخواست تبلیغ، تا قبل از واریز وجه به رسانه توسط تبلیغگرام، اقدام به لغو تبلیغ کند. لذا هر تبلیغی که کاربران تبلیغ کننده با صاحب رسانه انجام می‌دهد باید به عنوان یک قرارداد لازم مستقل و رابطۀ قراردادی بین کاربران تبلیغ کننده و صاحب رسانه در نظر گرفته شود.
 9. در صورت رد بی‌دلیل درخواست تبلیغ توسط کاربر صاحب رسانه و یا لغو بی‌دلیل و به کرات تبلیغ توسط کاربر تبلیغ کننده، شرکت می‌تواند نسبت به غیرفعال کردن حساب کاربری آنها به صورت موقت یا دائم اقدام کند.
 10. استفاده کاربر مهمان از خدمات تبلیغگرام به تبع قرارداد فی مابین کاربر تبلیغ کننده درخواست دهنده تبلیغ و کاربر صاحب رسانه قبول کننده، مجاز خواهد بود.
 11. خدمات تبلیغگرام ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌ها یا طرف تجاری دیگری ارائه شود که شرکت تبلیغگرام کنترلی روی آن‌ها ندارد. در چنین شرایطی کاربران می‌پذیرند که این خدمات، شرایط و قوانین مختص خود را دارند و تبلیغگرام مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.
 12.  از آنجایی که ممکن است شخص یا اشخاصی غیر از کاربر تبلیغ کننده اعم از کاربر مهمان از حساب کاربری وی استفاده کنند یا تبلیغ کنند، مسئولیت پرداخت هزینه‌های مترتبه متوجه کاربر تبلیغ کننده است. هم‌چنین لازم به ذکر است که هرگونه مسئولیت قانونی استفاده‌کننده یا گیرنده سفر از حساب کاربری، نسبت به کاربر صاحب رسانه و شرکت متوجه کاربر تبلیغ کننده است و بدین ترتیب کاربر مذکور و تبلیغ کنندگان نسبت به شرکت دارای مسئولیت تضامنی هستند.
 13. کاربر تبلیغ کننده با ثبت تبلیغ در وب اپلیکیشن، فقط تا قبل از تایید تبلیغ توسط تبلیغگرام امکان لغو درخواست تبلیغ را دارد. پس از تایید تبلیغ توسط تبلیغگرام، هزینه تبلیغ از حساب تبلیغ کننده کسر می گردد.
 14. کاربر تبلیغ کننده تمامی مسئولیت مربوط به تبلیغ اعم از تبلیغ، مقصد تبلیغ، محتوای مقصد تبلیغ را می پذیرد و تبلیغگرام، شرکت و کاربر صاحب رسانه هیچگونه مسئولیت در خصوص تبلیغ ندارد.
 15. کاربر تبلیغ کننده می پذیرد که به تمامی فعالیت هایی که در وب اپلیکیشن انجام می دهد از جمله محتوا، رسانه های انتخاب شده برای تبلیغ و … آگاهی کافی دارد. تبلیغگرام، شرکای تجاری، شرکت و کاربر صاحب رسانه هیچگونه مسئولیتی در خصوص بازدهی تبلیغ ندارد.

ماده ۴: هزینه ها و پرداخت

 1. کاربران می‌پذیرند امکان استرداد هزینه‌هایی که بر اساس شرایط استفاده از خدمات وب اپلیکیشن به شرکت یا طرف تجاری می‌پردازند وجود ندارد. شرکت و طرف تجاری مغایرت در هزینه اعلامی و پرداخت شده را تنها در ۴۸ ساعت اولیه رسیدگی می‌کنند. بنابراین کاربران باید موضوع را در همان ۴۸ ساعت اولیه به اطلاع شرکت و طرف تجاری برسانند.
 2.  کاربران می‌پذیرند هزینۀ ارائه خدمات اعم از تبلیغ از طرف شرکت یا طرف تجاری مشخص می‌شود و پس از استفاده از آن نمی‌توانند اعتراضی نسبت به هزینۀ اعلام شده داشته باشند. به همین منظور کاربران با قبول این شرایط و قوانین به شرکت اختیار دریافت و وصول مبالغ مورد مطالبۀ شرکت یا طرف تجاری را از محل موجودی حساب کاربری خود می‌دهند.
 3. پرداخت هزینۀ تبلیغ و سایر هزینه‌های اعلام شده توسط طرف تجاری فقط از طریق روش‌هایی که توسط شرکت یا طرف تجاری مشخص می‌شود می‌تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از: پرداخت از طریق موجودی حساب کاربری تبلیغگرام، درگاه بانک در وب اپلیکیشن تبلیغگرام افزایش موجودی و واریز به حساب شرکت. روش‌های پرداخت محدود به موارد مذکور بوده است. هرگونه روش دیگری نظیر کارت به کارت، تهاتری و غیره مورد تایید شرکت نیست و در این صورت شرکت هیچگونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.
 4. کاربران می‌پذیرند هزینۀ تبلیغ اعلام شده از سوی شرکت، ممکن است بسته به شرایط تبلیغ از جمله خدمت یا محصول، تاریخ و مناسبت ها، حق الزحمه تولید محتوای صاحب رسانه، نوسانات بازار و افزایش قیمت صاحبان رسانه یا عوامل دیگر تغییر کند. رقم اعلام شده از هنگام درخواست تبلیغ به عنوان عدد حدودی بوده و می تواند تا ۴۰٪ افزایش یا کاهش یابد. کاربر تبلیغ کننده این مسئله را پذیرفته و پس از اجراء تبلیغ حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی درباره آن وجود نخواهد داشت.
 5. کاربر تبلیغ کننده و مهمان می‌پذیرند هرگونه آسیب به رسانه که در نتیجۀ استفاده از خدمات ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط به جبران و غیره متضامنا به عهدۀ آن‌ها خواهد بود. در چنین مواردی شرکت حق دارد این هزینه را از موجودی حساب تبلیغگرام یا کیف پول تبلیغگرام یا سایر طرف‌های تجاری کاربر تبلیغ کننده کسر یا از او وصول کند. در صورتی که موجودی نزد شرکت به میزان خسارات وارده و هزینه‌های مترتب بر آن نباشد، کاربر صاحب رسانه و یا شرکت مجاز به پیگیری وصول مطالبات مذکور خواهند بود. همچنین چنان‌چه کاربر تبلیغ کننده یا مهمان با ارتباط مستقیم یا در بستر دیجیتال خصوصی یا عمومی با رسانه، به فحاشی، توهین، ضرب و جرح و سایر رفتارهای خلاف قانون علیه کاربر صاحب رسانه اقدام کند حق مراجعه کاربر صاحب رسانه به مراجع ذی‌صلاح محفوظ است. علاوه بر آن شرکت حق مراجعه به مراجع ذی‌صلاح را به دلیل لطمه به شهرت و اعتبار تجاری خود خواهد داشت.
 6.  کاربران ملزم به پرداخت کلیه هزینه‌های اعلام شده توسط طرف‌های تجاری هستند.
 7. شرکت به کاربران تبلیغ کننده برای شرایط خاص به صورت خودکار تا ۲۰٪ بیشتر موجودی حساب اعتبار ضامنتی ارائه می نماید. کاربر تبلیغ کننده متعهد به پرداخت اعتبار ضمانتی تا حداکثر ۳۰ روز پس از منفی شدن موجودی حساب کاربری خود می باشد.

ماده 5: مسئولیت تبلیغگرام

 1. شرکت و طرف‌ تجاری با تمام امکانات خود از جمله واحد خرید رسانه، واحد دیجیتال مارکتینگ و فرایند میانجیگری، تمامی تلاش خود را برای جلب رضایت کاربران و رفع هرگونه اختلاف احتمالی بین آنها در زمان استفاده از خدمات تبلیغگرام به کار می‌گیرند.
 2.  شرکت و طرف تجاری با استفاده از نظارت‌های خود و انجام نظرسنجی از کاربران تلاش می‌کند خدمات با کیفیت مطلوب به کاربران ارائه دهد.
 3. شرکت و طرف تجاری برای فراهم کردن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری توسط دستگاه‌های کاربران تلاش می‌کنند، اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکۀ تلفن‌ همراه و …) نخواهد داد.
 4. اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد شرکت و طرف تجاری محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده، مگر برابر قانون و تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در موارد قانونی و هم‌چنین درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، شرکت مکلف به ارائۀ اطلاعات کاربران به مراجع مذکور است. لازم به توضیح است که ارائه اطلاعات کاربری صرفا از طریق اپلیکیشن امکان‌پذیر است و به منظور حفظ امنیت اطلاعات کاربران و اصل محرمانگی، ارائه اطلاعات کاربری به خود کاربر و اشخاص ثالث به صورت تلفنی و حضوری مقدور نیست، مگر به حکم قانون.
 5. چنان‌چه هر یک از کاربران تبلیغگرام در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق صفحه ثبت شکایات وب سایت تبلیغگرام مطرح کنند. شرکت یا طرف تجاری پیگیری لازم را بنا به مورد انجام خواهد داد و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات به‌عمل خواهد آورد.
 6.  مسئولیت شرکت و طرف تجاری فقط در فرضی متصور است که کاربران از طریق وب اپلیکیشن اقدام به اخذ خدمات از جمله ارسال درخواست و قبول توسط کاربر دیگر کرده باشند. لذا اگر کاربر صاحب رسانه و کاربر تبلیغ کننده که در وب اپلیکیشن تبلیغگرام ثبت‌نام کرده‌اند خارج از اپلیکیشن با یکدیگر بر انجام تبلیغ توافق کنند هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.
 7. طرف‌ تجاری استفاده‌کننده از خدمات تبلیغگرام به صورت مستقل و بر اساس شرایط و قوانین منتشر شده در اپلیکیشن یا سایت خود اقدام به ارائه خدمات می‌کند. استفاده از خدمات طرف‌ تجاری از طریق تبلیغگرام توافق مستقلی فی مابین کاربران و طرف تجاری ارائه‌دهنده خدمات بوده و طرف تجاری بر اساس شرایط و قوانین و قراردادهای خود مسئول پاسخگویی به کاربران است. تبلیغگرام صرفا ارائه‌دهنده خدمات به طرف تجاری بوده و نسبت به خدمات ارائه شده توسط طرف تجاری به کاربران مسئولیتی نخواهد داشت.

ماده ۶: مسئولیت کاربران

 1. مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام استفاده از خدمات وب اپلیکیشن تبلیغگرام از جمله تبلیغ یا سایر امکانات) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و شرکت و طرف تجاری هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهند داشت. شرکت و طرف تجاری می‌توانند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی خود به عمل آورند.
 2. هرگونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های شرکت یا طرف تجاری شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد شد. شرکت یا طرف تجاری این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر متخلف را مسدود کند و در صورت نیاز اقدامات قانونی لازم را علیه متخلف به‌عمل آورد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.

ماده ۷: موارد فنی

 1. کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌هایFraming یا Mirroring و روش‌های دیگر، نسخۀ دیگری از خدمات تبلیغگرام را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار تبلیغگرام یا در روش ارائۀ خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.
 2. کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس‌گذاری (Indexing)، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.
 3. کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ بخش از وب اپلیکیشن یا سامانه‌های مرتبط با تبلیغگرام انجام دهند.

ماده ۸: محتوای تولید شده توسط کاربران

 1. تبلیغگرام هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای کاربران تبلیغ کننده و کاربران صاحب رسانه نمی پذیرد.
 2. محتوای تبلیغ باید از هر جهت مشروع و منطبق با موازین قانون جمهوری اسلامی و با رعایت اخلاق حسنه و نظم عمومی سفارش داده و تولید شود.
 3. کاربر تبلیغ کننده در صورت درخواست شرکت باید مستندات لازم قانع کننده و قانونی برای ادعاها و استدلال‌های موضوع تبلیغ ارائه کند.
 4. تبلیغ خلاف واقع و ارایه اطلاعات نادرست که موجب فریب یا اشتباه مصرف کننده شود، ممنوع است.
 5. تبلیغ نباید با استفاده از تمهیدات متنی و با قصد گمراه کردن بیننده ویژگی های کالای موضوع تبلیغ برتر از واقعیت آن به تصویر کشیده و نشان داده شود.
 6. پوشش و آرایش شخصیت‌های مورد استفاده در تبلیغ باید مناسب با عرف جامعه باشد.
 7. در سفارش تبلیغ نباید خدمات یا کالای دیگران را بی ارزش یا فاقد اعتبار جلوه دهد.
 8. در سفارش تبلیغ ادعاهای غیر قابل اثبات و مطالب گمراه کننده نباید گنجانده شود.
 9. تامین کنندگان خدمات که به ازای کالا و خدمات خود تبلیغ می‌کنند نباید سلامتی افراد را به خطر اندازند.
 10. استناد به مجوز، تاییدیه، تقدیرنامه و جایزه‌های فاقد اعتبار ممنوع است.
 11. تبلیغ کالاها یا خدمات فاقد مجوزي که براساس قوانین و مقررات، تولید و عرضه آنها منوط به اخذ مجوز از مراجع قانونی ذی ربط می باشد، ممنوع است.
 12. هنگام پذیرش درخواست، تبلیغ کننده اقرار می نماید هویت خود را کامل احراز و صحیح اعلام و مجوز فعالیت قانونی مرتبط با تبلیغ را دارا می باشد .
 13. رعایت قانون نظام صنفی و حمایت از مصرف کننده برای سفارش دهنده الزامی است.

ماده ۹: فعالیت های ممنوعه یا نیازمند مجوز از تبلیغگرام

1. محصولات و خدمات ممنوع

 • هرگونه مواد مخدر و تجهیزاتی که برای ساخت یا استفاده از مواد طراحی شده اند
 • ارجاعات جعلی (ریفرال – Referral)
 • تجهیزات دستکاری مخابرات از جمله دستگاه های پارازیت
 • هر کسب و کار یا سازمانی که
  الف- خشونت غیرقانونی یا آسیب فیزیکی به افراد یا اموال را درگیر، تشویق، ترویج یا جشن می‌گیرد
  ب- خشونت غیرقانونی علیه هر گروهی بر اساس نژاد، مذهب، ناتوانی، جنسیت، گرایش جنسی، منشاء ملی یا هر ویژگی تغییر ناپذیر دیگری را درگیر، تشویق، ترویج یا جشن می‌گیرد.
  یا هر محصول یا خدمات دیگری که در حوزه های قضایی که کسب و کار شما در آن واقع شده یا هدف قرار گرفته است، قوانین را نقض می کند.

2. محصولات و خدماتی که حقوق مالکیت معنوی را نقض می کنند

 • فروش یا توزیع موسیقی، فیلم، نرم‌افزار یا هر ماده مجاز دیگری بدون مجوز مناسب مثل کپی رایت
 • کالا های تقلبی؛ محصولات وارداتی یا صادراتی غیرقانونی یا قاچاق
 • هر محصول یا خدمات دیگری که مستقیماً نقض یا تسهیل نقض علامت تجاری، حق ثبت اختراع، حق چاپ، اسرار تجاری، حقوق مالکیت یا حریم خصوصی هر شخص ثالثی باشد.
 • محصولات و خدماتی که ناعادلانه، غارتگرانه یا فریبنده هستند

3. طرح های هرمی، کسب و کارهای ناعادلانه و فریبنده

 • طرح‌های «سریع ثروتمند شوید» از جمله: فرصت‌های سرمایه‌گذاری یا سایر خدماتی که وعده پاداش‌های بالا برای گمراه کردن مصرف‌کنندگان را می‌دهند. طرح‌هایی که ادعا می‌کنند پاداش‌های بالایی برای تلاش بسیار کم یا کار اولیه ارائه می‌دهند. سایت هایی که وعده پول سریع و آسان را می دهند. مشاغلی که ادعاهای پوچ دارند، از گواهینامه های فریبنده استفاده می کنند، از استراتژی های فروش پرفشار استفاده می کنند یا از نظر مشتریان جعلی استفاده می کنند.
 • خدمات ارزش افزوده ای از جمله فروش یا فروش مجدد خدمات دولتی
 • فروش ترافیک آنلاین یا تعامل
 • فرصت‌های سرمایه‌گذاری غارتگرانه بدون پول یا پایین بودن پول
 • پشتیبانی فنی از راه دور؛ خدمات ظالمانه مثل حذف سایت ها از گوگل و …
 • و هر کسب و کار دیگری که تبلیغگرام نسبت به مصرف کنندگان ناعادلانه، فریبنده یا غارتگر بداند

4. محتوای بزرگسال و مستهجن

5. برخی خدمات حقوقی ممنوعه

 • موسسات حقوقی برای اهدافی غیر از پرداخت حق الزحمه خدمات حقوقی وجوه جمع آوری می کنند
 • ارائه دهندگان خدمات مضاربه و پول بهره ای

6. سلاح سرد و گرم

 • سلاح گرم، مواد منفجره و مواد خطرناک
 • اسلحه، باروت، مهمات، سلاح، آتش بازی و سایر مواد منفجره
 • پپتیدها، مواد شیمیایی تحقیق و سایر مواد سمی، قابل اشتعال و رادیواکتیو

7. قمار

 • بازی های شانسی شامل قمار، قمار اینترنتی، قرعه کشی و مسابقات، لیگ های ورزشی فانتزی با جایزه پولی یا مادی
 • پیش بینی ورزش یا ایجاد شانس با یک جایزه پولی یا مادی
 • قرعه کشی هایی که بابت شرکت در آن مبلغ از کاربر دریافت می شود

8. ماری جوانا و الکل

 • محصولات شاهدانه
 • محصولات حاوی هر مقدار CBD/THC
 • محصولات دارای الکل
 • مشاغل مرتبت

9. استفاده نادرست از محصولات تبلیغگرام

 • استفاده از محصولات تبلیغگرام با اطلاعات نادرست، دستکاری شده، نادرست یا گمراه کننده در مورد هویت، نهاد تجاری، ماهیت کسب و کار، و هر گونه اطلاعات دیگری که توسط تبلیغگرام درخواست شده است (شما باید فوراً از هرگونه تغییر در اطلاعات شخصی و تجاری خود به ما اطلاع دهید)
 • استفاده از مالکیت معنوی تبلیغگرام بدون رضایت کتبی قبلی تبلیغگرام؛ استفاده از نام یا لوگوی تبلیغگرام از جمله استفاده از علائم تجاری یا خدماتی تبلیغگرام مغایر با قرارداد استفاده از علائم تبلیغگرام، یا به نحوی که به استریپ یا برند تبلیغگرام آسیب برساند. هر اقدامی که دلالت بر تایید نادرست یا وابستگی به تبلیغگرام داشته باشد

10. کسب و کارهای ذیل می بایست قبل از فعالیت از تبلیغگرام مجوز کتبی دریافت نمایند:

 • کلینیک ها و خدمات پزشکی
 • ارز غیر فیات
 • ارزهای دیجیتال، مجازی و رمزنگاری شده، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و خدمات ماینینگ
 • کارت های تلفن پیش پرداخت، سیم کارت و خدمات تلفن
 • فروش ارزش ذخیره شده یا اعتبارات نگهداری، پذیرفته و صادر شده توسط هر کسی غیر از فروشنده
 • فروش ارز درون بازی یا آیتم های بازی
 • دراپ شیپینگ (Dropshipping) و بازاریابی کالایی که مال شما نبوده و توسط شخص دیگری ارسال می گردد
 • جمع کمک مالی
 • قرعه کشی ها و قرعه کشی های خیریه با هدف صریح جمع آوری کمک های مالی
 • انواع کسب‌وکارهای فهرست‌شده نماینده هستند اما جامع نیستند.

ماده ۱۰: قطع خدمات

شرکت یا طرف تجاری به هر دلیلی به این نتیجه برسد که حضور هر یک از کاربران اعم از صاحب رسانه یا تبلیغ کننده یا مهمان می تواند امنیت و آرامش کسب و کار و یا دیگر کاربران را در معرض تهدید قرار دهد، طبق صلاحدید خود مجاز به مسدود کردن حساب کاربر مذکور یا عدم اجازه استفاده از خدمات به صورت موقتی یا دائم است. اگر کاربران تعهدات این شرایط و قوانین را رعایت نکنند یا دسترسی آنها به خدمات تبلیغگرام یا طرف تجاری خطرناک باشد یا مطلوب نباشد، شرکت حق حذف دسترسی کاربر مذکور را به خدمات تبلیغگرام دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

ماده ۱۱: توافق از راه دور

 1. کاربران توافق می‌کنند برای مبادلۀ آسان اطلاعات و انجام توافقات جدید، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های شرایط و قوانین حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، تنظیم قراردادها، اخطاریه‌ها و ابلاغیه‌های مربوط به شرکت یا طرف تجاری، از طریق وب اپلیکیشن تبلیغگرام به‌عمل آید و کاربران ضمن پذیرش اطلاع از شرایط و روند اجرایی توافق از راه دور و به صورت الکترونیکی، موافقت خود را نسبت به اعمال هرگونه شرایط و توافق جدید را از طریق فضای مجازی و به صورت الکترونیکی اعلام می‌کنند.
 2. حساب کاربری متعلق به شخص کاربر و استفاده از آن قائم به شخص کاربر و غیر قابل انتقال است. کلیه مسئولیت‌های مربوط به حفظ و حراست از حساب کاربری برعهدۀ کاربر دارای حساب کاربری است. کاربران ضمن پذیرش کلیه مسئولیت ناشی از استفاده حساب کاربری، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور اعم از شکل، عبارت، تاییدیه، انتخاب اشکال و تایید آنها را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ کاربران غیر قابل استماع و مردود است.
 3.  کاربران می‌پذیرند هرگونه رویه، اشکال، عبارات مبین تایید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف شرکت یا طرف تجاری به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هرگونه ادعایی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.
 4.  کاربران با عضویت در خدمات تبلیغگرام و استفاده از آن قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کنند.
 5. کلیه رویه‌های حقوقی و فنی اعم از احراز هویت کاربر، ایجاب و قبول، امضای الکترونیکی و تاییدیه‌های مرتبط ارائه‌شده توسط شرکت یا طرف تجاری جهت انعقاد قرارداد الکترونیکی با کاربران از طریق وب اپلیکیشن، مورد قبول کاربران بوده و هرگونه روش فنی جهت تنظیم قرارداد از جمله ایجاب و قبول به مثابه توافق کتبی است. هرگونه ادعایی اعم از انکار و تردید نسبت به قرارداد الکترونیکی غیر قابل استماع و مردود است.
 6. با توجه به انعقاد قرارداد حاضر به صورت الکترونیکی و در فضای مجازی، کاربران موافقت خود را نسبت به تعیین اقامتگاه شرکت و طرف تجاری، به عنوان محل انعقاد قرارداد، اعلام میکند.