قوانین اینستاگرام به زبان فارسی

قوانین اینستاگرام به زبان فارسی برای جلوگیری از مسدود شدن اکانت اینستاگرام

در این مقاله، قوانین جدید اینستاگرام از قوانین اینستاگرام (Community Guidelines) در تاریخ ۰۸ خرداد ماه ۱۴۰۱ ترجمه گردیده است. مدیریت پیج اینستاگرام یا تبلیغات در پیج های اینستاگرام و اینفلوئنسرها می‌بایست حتما در چهارچوب این قوانین صورت گیرد. چرا که اینستاگرام با حساسیت کامل در حال پیگیری برخورد با عدم رعایت این قوانین است. عدم رعایت این قوانین ممکن است موجب Action Block، مسدود شدن اکانت اینستاگرام و … گردد.

رعایت و احترام به قوانین اینستاگرام، موجب بیشتر دیده شدن محتوای شما و عدم درگیری با محدودیت هایی مثل مسدود شدن اکانت اینستاگرام، Action Block و … خواهد شد.

این ترجمه توسط تبلیغگرام، اولین پلتفرم تبلیغات در اینستاگرام و تلگرام انجام شده است.

از نظر ما در تبلیغگرام، مطالعه و رعایت این قوانین برای همه‌ی کاربران اینستاگرام به خصوص افراد فعال در حوزه‌ی تولید محتوا یک الزام است و مطالعه‌ی این مقاله فقط ۱۰ دقیقه زمان می‌برد اما تسلط به این قوانین سالها مورد استفاده‌ی شما خواهد بود.

امیدواریم این مقاله موجب سهولت کاربران فارسی زبان، جلوگیری از مسدود شدن اکانت اینستاگرام کاربران ایرانی و رعایت هر چه بهتر قوانین اینستاگرام فارسی گردد.

نکات مهم در ترجمه

  • اینستاگرام یک شبکه‌ی اجتماعی و حاصل یک اجتماع است. به همین دلیل در قوانین اینستاگرام آن را «انجمن» خطاب می‌کنند.

خلاصه ی کوتاه قوانین اینستاگرام

ما می خواهیم اینستاگرام همیشه مکانی معتبر و امن برای الهام گرفتن و بیان باشد. ما را در پرورش این جامعه یاری کنید. فقط عکس ها و فیلم های خود را منتشر کنید و همیشه از قانون پیروی کنید. به همه افراد در اینستاگرام احترام بگذارید، برای افراد مزاحمت ایجاد نکنید و تصاویر برهنگی پست نکنید.

توضیحات کامل قوانین اینستاگرام

اینستاگرام بازتابی از جامعه متنوع ما از فرهنگ ها، سنین و باورها است. ما زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد دیدگاه‌های مختلف کرده‌ایم که محیطی امن و باز برای همه ایجاد می‌کنند.
ما قوانین اینستاگرام را ایجاد کردیم تا بتوانید به ما در پرورش و محافظت از این انجمن شگفت‌انگیز کمک کنید. در صورت استفاده از اینستاگرام، شما با دستورالعمل ها و شرایط استفاده ما موافقت کرده اید. ما به این دستورالعمل ها متعهد هستیم و امیدواریم شما نیز متعهد باشید. فراتر رفتن از این مرزها ممکن است منجر به حذف محتوا، غیرفعال شدن اکانت اینستاگرام یا سایر محدودیت‌ها شود.
ما در چه مواردی محتوایی که خلاف قوانین اینستاگرام است جهت آگاهی عمومی مجاز می‌کنیم ؟
– اگر ارزش خبری و منافع عمومی داشته باشد. ما این کار را تنها پس از سنجش ارزش منافع عمومی در برابر خطر آسیب انجام می دهیم و برای انجام این قضاوت ها به استانداردهای بین المللی حقوق بشر نگاه می کنیم.

کپی رایت در قوانین اینستاگرام: فقط عکس‌ها و ویدیوهایی را به اشتراک بگذارید که خودتان گرفته‌اید یا حق اشتراک‌گذاری را دارید.

مثل همیشه، شما مالک محتوایی هستید که در اینستاگرام پست می کنید. به یاد داشته باشید که محتوای معتبر پست کنید و هر چیزی را که از اینترنت کپی یا جمع آوری کرده اید و حق ارسال آن را ندارید، پست نکنید. درباره حقوق مالکیت معنوی بیشتر بدانید.

عکس ها و فیلم هایی را که برای انواع مخاطب و گروه سنی مناسب است پست کنید.

ما می دانیم که مواقعی ممکن است افراد بخواهند تصاویر برهنه ای را که ماهیت هنری یا خلاقانه دارند به اشتراک بگذارند، اما به دلایل مختلف، ما برهنگی در اینستاگرام را مجاز نمی کنیم. این شامل عکس‌ها، ویدیوها و برخی محتوای دیجیتالی می‌شود که رابطه جنسی، اندام تناسلی و نماهای نزدیک از باسن‌های کاملاً برهنه را نشان می‌دهد. همچنین شامل تعدادی عکس از نوک سینه های زن است، اما عکس هایی در زمینه شیردهی، زایمان و لحظات پس از زایمان، موقعیت های مرتبط با سلامتی (به عنوان مثال، پس از ماستکتومی، آگاهی از سرطان سینه یا جراحی تایید جنسیت) یا یک اقدام اعتراضی مجاز. برهنگی در عکس های نقاشی و مجسمه نیز مشکلی ندارد.

مردم دوست دارند عکس ها یا فیلم های فرزندان خود را به اشتراک بگذارند. به دلایل امنیتی، مواقعی ممکن است تصاویری را که کودکان برهنه یا نیمه برهنه را نشان می‌دهند حذف کنیم. حتی زمانی که این محتوا با نیت خیر به اشتراک گذاشته می شود، می تواند توسط دیگران به روش های پیش بینی نشده استفاده شود. می توانید در صفحه «نکاتی برای والدین ما» اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تعاملات معنادار و واقعی را تقویت کنید (قوانین اینستاگرام درباره‌ی فالوور و لایک و دایرکت Fake و مسابقات لایک و کامنت)

با جمع‌آوری مصنوعی لایک، فالوور، یا اشتراک‌گذاری، پست کردن نظرات یا محتوای تکراری، یا تماس مکرر با افراد برای مقاصد تجاری بدون رضایت آنها، به ما کمک کنید از هرزنامه‌ها دور بمانیم. در ازای لایک، فالوور، کامنت یا مشارکت دیگر، پول یا هدایایی پیشنهاد نکنید. محتوایی را پست نکنید که باعث تبلیغ، تشویق و تسهیل فالو کردن، ثبت نظر و … شود. از پست کردن مطالبی که باعث رتبه‌بندی‌های کاربران جعلی و گمراه‌کننده باشد بپرهیزید.

شما مجبور نیستید از نام واقعی خود در اینستاگرام استفاده کنید، اما ما از کاربران اینستاگرام می خواهیم که اطلاعات دقیق و به روزی را در اختیار ما قرار دهند. جعل هویت دیگران نباشید و با هدف نقض قوانین اینستاگرام یا گمراه کردن دیگران، اکانت اینستاگرام ایجاد نکنید.

قانون را رعایت کنید.

اینستاگرام مکانی برای حمایت یا تمجید از تروریسم، جنایت سازمان یافته یا گروه های نفرت نیست. ارائه خدمات جنسی، خرید یا فروش اسلحه گرم، مشروبات الکلی و تنباکو بین افراد خصوصی و خرید یا فروش داروهای غیرپزشکی یا دارویی نیز مجاز نیست.

ما همچنین محتوایی را حذف می‌کنیم که برای تجارت، هماهنگی تجارت، اهدا، هدیه یا درخواست داروهای غیرپزشکی، و همچنین محتوایی که استفاده شخصی را تأیید می‌کند (مگر در زمینه بازیابی) یا هماهنگ‌کننده یا تبلیغ می‌کند، حذف می‌کنیم. استفاده از داروهای غیر پزشکی اینستاگرام همچنین فروش حیوانات زنده بین افراد خصوصی را ممنوع می کند، اگرچه فروشگاه های آجری ممکن است این فروش ها را ارائه دهند. هیچ کس نمی تواند شکار غیرقانونی یا فروش گونه های در معرض خطر یا قطعات آنها را هماهنگ کند.

به یاد داشته باشید هنگام پیشنهاد فروش یا خرید سایر کالاهای تحت نظارت، همیشه از قانون پیروی کنید. اکانت های اینستاگرامی که قمار آنلاین، بازی‌های مهارتی با پول واقعی آنلاین یا قرعه‌کشی آنلاین را تبلیغ می‌کنند، قبل از ارسال هرگونه پست باید از ما مجوز کتبی دریافت کنند. در غیر این صورت اکانت اینستاگرام مسدود می شود

زمانی که صحبت از به اشتراک گذاری محتوای جنسی شامل خردسالان یا تهدید به پست کردن تصاویر محرمانه از دیگران می شود، ما هیچ تحملی نداریم.

به سایر اعضای انجمن اینستاگرام احترام بگذارید.

ما می خواهیم یک جامعه مثبت و متنوع را پرورش دهیم.

ما محتوایی را حذف می‌کنیم که حاوی تهدیدات معتبر یا سخنان مشوق عداوت و تنفر است، محتوایی که افراد خصوصی را هدف قرار می‌دهد تا آنها را تحقیر یا شرمنده کند، اطلاعات شخصی برای باج‌گیری یا آزار شخصی و پیام‌های ناخواسته مکرر را حذف می‌کنیم. ما به طور کلی اجازه می‌دهیم گفتگوی قوی‌تری با افرادی که به دلیل حرفه یا فعالیت‌های انتخابی‌شان در اخبار مطرح می‌شوند یا مخاطبان عمومی زیادی دارند، انجام دهیم.

تشویق به خشونت یا حمله به کسی بر اساس نژاد، قومیت، منشاء ملی، جنس، جنسیت، هویت جنسی، گرایش جنسی، وابستگی مذهبی، ناتوانی یا بیماری‌های او هرگز درست نیست. وقتی سخنان نفرت انگیز برای به چالش کشیدن آن یا افزایش آگاهی به اشتراک گذاشته می شود، ممکن است اجازه دهیم. در این موارد، ما از شما می خواهیم که قصد خود را به وضوح بیان کنید.

تهدید جدی برای آسیب به امنیت عمومی و شخصی مجاز نیست. این شامل تهدیدهای خاص آسیب فیزیکی و همچنین تهدید به سرقت، خرابکاری و سایر آسیب های مالی است. ما به دقت گزارش‌های تهدیدات را بررسی می‌کنیم و هنگام تعیین اعتبار یک تهدید، موارد زیادی را در نظر می‌گیریم.

محیط این انجمن را را با تشویق نکردن به خودآزاری حفظ کنید.

جامعه اینستاگرام به یکدیگر اهمیت می دهد و خیلی اوقات تبدیل به مکانی شده که در آن افرادی که با مسائل دشواری مانند اختلالات روانی خوردن یا بریدن یا سایر انواع آسیب زدن به خود مواجه هستند گردهم می آیند تا آگاهی ایجاد کنند یا حمایت پیدا کنند. ما سعی می کنیم سهم خود را با ارائه آموزش در برنامه و افزودن اطلاعات در مرکز راهنمایی انجام دهیم تا مردم بتوانند کمک مورد نیاز خود را دریافت کنند.

تشویق یا ترغیب مردم به پذیرش خودآزاری با این محیط پشتیبانی مخالف است و اگر به ما گزارش شود آن را حذف یا اکانت اینستاگرام را مسدود می‌کنیم. همچنین ممکن است محتوای شناسایی قربانیان یا بازماندگان آسیب به خود را حذف کنیم، اگر محتوا آنها را برای حمله یا طنز هدف قرار دهد.

هنگام ارسال رویدادهای خبرساز مراقب قوانین اینستاگرام باشید.

ما می دانیم که بسیاری از افراد از اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن رویدادهای مهم و خبرساز استفاده می کنند. برخی از این مسائل می تواند شامل تصاویر گرافیکی باشد. از آنجایی که افراد و گروه‌های سنی مختلف از اینستاگرام استفاده می‌کنند، ممکن است ویدیوهای خشونت‌آمیز شدید و گرافیکی را حذف کنیم تا مطمئن شویم اینستاگرام برای همه مناسب است.
ما درک می کنیم که مردم اغلب این نوع محتوا را برای محکوم کردن، افزایش آگاهی یا آموزش به اشتراک می گذارند. اگر به این دلایل محتوا را به اشتراک می گذارید، توصیه می کنیم عکس خود را با هشداری درباره خشونت گرافیکی زیرنویس کنید. به اشتراک گذاری تصاویر گرافیکی برای لذت سادیسمی یا تمجید از خشونت هرگز مجاز نیست.

به ما کمک کنید تا جامعه را قوی نگه داریم:

  • هر یک از ما بخش مهمی از جامعه اینستاگرام هستیم. اگر چیزی می بینید که فکر می کنید ممکن است قوانین اینستاگرام را نقض کند، لطفاً با استفاده از قابلیت Report در اینستاگرام به ما کمک کنید. ما یک تیم جهانی داریم که این گزارش ها را بررسی می کند و در سریع ترین زمان ممکن برای حذف محتوایی که با قوانین اینستاگرام مطابقت ندارد کار می کند. حتی اگر شما یا شخصی که می شناسید اکانت اینستاگرام ندارید، باز هم از این لینک می توانید Report برای ما ارسال کنید. وقتی گزارش را کامل می‌کنید، سعی کنید تا حد امکان اطلاعات بیشتری مانند پیوندها، نام‌های کاربری و توضیحات محتوا ارائه دهید تا بتوانیم آن را به سرعت پیدا کرده و بررسی کنیم. اگر تصاویر یا زیرنویس‌های مرتبط دستورالعمل‌های ما را نقض کنند، ممکن است کل پست‌ها را حذف کنیم.
  • ممکن است محتوایی را پیدا کنید که دوست ندارید، اما دستورالعمل‌های انجمن را نقض نمی‌کند. اگر این اتفاق افتاد، می‌توانید فردی که آن را ارسال کرده است Unfollow یا Block کنید. اگر چیزی است که در نظر یکی از پست‌هایتان دوست ندارید، می‌توانید آن نظر را حذف کنید.
  • بسیاری از اختلافات و سوء تفاهم ها را می توان مستقیماً بین اعضای جامعه حل کرد.
  • اگر یکی از عکس‌ها یا ویدیوهای شما توسط شخص دیگری پست شده است، می‌توانید روی آن پست نظر بگذارید و از آن شخص بخواهید آن را حذف کند. اگر نپذیرفت، می‌توانید یک گزارش حق نشر ارسال کنید.
  • اگر فکر می‌کنید شخصی علامت تجاری شما را نقض می‌کند، می‌توانید یک گزارش علامت تجاری ارسال کنید. با ارسال اسکرین شات و جلب توجه به موقعیت، فردی را که آن را پست کرده است هدف قرار ندهید زیرا ممکن است به عنوان آزار و اذیت طبقه بندی شود.
  • ممکن است با مجریان قانون کار کنیم، از جمله زمانی که معتقدیم خطر آسیب فیزیکی یا تهدیدی برای امنیت عمومی وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر، مرکز راهنمایی و شرایط استفاده ما را بررسی کنید.
از شما برای کمک به ما در ایجاد یکی از بهترین جوامع در جهان سپاسگزاریم،
تیم اینستاگرام


امیدواریم به صورت کامل این قوانین را مطالعه نموده و شما نیز به حفظ سلامت این انجمن شگفت انگیز کمک کنید. مطالعه و رعایت قوانین اینستاگرام برای جلوگیری از بروز مشکلات و مسدود شدن اکانت اینستاگرام شما بسیار حائز اهمیت است.

ضمناً اگر صاحب پیج یا رسانه‌ی پرمخاطب در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی هستید، می‌توانید از اینجا رسانه‌های خود را به تبلیغگرام معرفی نموده و با دریافت تبلیغات به صورت مستمر کسب درآمد کنید.

اگر برای پیج یا کسب و کارتان می‌خواهید تبلیغ کنید، اینجا کلیک کنید و به آسانی تبلیغاتتان را آغاز کنید.