کمپین تبلیغاتی با هدف جذب عملیات / Conversion

تبلیغات CPA یا تبلیغات عملکردی چیست ؟ به تبلیغاتی می‌گویند که با هدف انجام عملیات خاصی روی سایت یا اپلیکیشن شما انجام می شود. این عملیات، می‌توانید رخدادهایی مثل نصب اپلیکیشن شما، ثبت نام کاربر، جستجو در سایت یا اپ یا حتی خرید نهایی توسط کاربر باشد.

اگر صاحب یک وب سایت، وب اپلیکیشن یا اپلیکیشن موبایل باشید، حتما یکی از رخداد ها (Event) و یا بخش های اپلیکیشن شما برای شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. انتخاب رخداد مهم شما به عنوان هدف تبلیغات می‌تواند در هدایت کمپین و جذب بالاترین بازدهی تبلیغات به شما کمک کند.

مثلا برای یک پلتفرم صرافی ارز دیجیتال، مهمترین رویداد احراز هویت کاربرانش است، برای یک فروشگاه اینترنتی انجام یک فروش موفق اهمیت دارد، برای یک پلتفرم فروش بلیط و گردشگری جستجوی تور و بلیط اهمیت دارد و …

بنابراین هر کسب و کار آنلاین، از اهمیت یکی از رخداد هایش اطلاع دارد و همواره در کمپین های تبلیغاتی آن رویداد خاص را زیرنظر می‌گیرد.

چگونه تعداد عملیات های انجام شده در وب سایتم را شمارش کنم ؟ چطور متوجه بشم که از کدام پیج و کانال چند عملیات انجام شده ؟

اندازه گیری Conversion و عملیات انجام شده در تبلیغات CPA یا تبلیغات عملکردی

با تبلیغگرام این ذره بین را همیشه در اختیار دارید! علاوه بر آن می‌توانید ۳۳ نوع گزارش دیگر را از تمام تبلیغاتتان در تمام بستر های دیجیتال زیر نظر بگیرید.

کافیست یک قطعه کد را در صفحه‌ای قرار دهید که در تبلیغ‌هایتان لینک کرده اید. سپس یک قطعه کد هم در صفحه‌ای که کاربر پس از انجام عملیات به آن منتقل می شود. به همین سادگی !

پس از انجام این موارد می‌توانید در تمام بستر های دیجیتال تبلیغات خود را منتشر کنید. گزارشات دقیق دریافت کنید، مشاهده کنید که از چه رسانه هایی، چه بستر هایی و چه محتواهایی عملیات مورد نظرتان بیشتر دریافت شده و برای شما هزینه‌ی کمتری داشته است.

سپس می‌توانید بودجه‌ی بالاتری به آنها اختصاص دهید و با کمترین هزینه بالاترین بازدهی را به دست آورید.

اما فرآیند تبلیغات CPA یا تبلیغات عملکردی به چه صورت است ؟

 • ابتدا باید ابزارهای لازم برای اندازه‌گیری رفتار متقاضیان و کیفیت رسانه‌های تبلیغاتی را به وب سایتتان متصل نمایید. این اتصال چندان زمانبر نیست. کافیست یک قطعه کد در صفحه‌ای که مقصد تبلیغات است قرار دهید. سپس قطعه کد دیگری را در صفحه‌ی بعد از انجام عملیات توسط کاربر (صفحه‌ی تشکر از سفارش یا …) قرار دهید.
  با انجام این تنظیمات می‌توانید از طریق تبلیغگرام تعداد عملیات و فروش انجام شده از هر رسانه، هر بستر تبلیغات، هر محتوای تبلیغاتی و یا هر کلمه‌ی کلیدی را مشاهده و مقایسه نمایید.
   
 • کمپین تبلیغاتی خود را ایجاد نمایید و تبلیغات را بارگزاری کنید.
   
 • محتوای تبلیغاتی با یک یا چند پیشنهاد ویژه به شما متقاضیان احتمالی که نیازمند محصول یا خدمت شما هستند نمایش داده می شود
   
 • متقاضیان واقعی با توجه به پیشنهاد جذابی که به آنها داده اید روی تبلیغ شما کلیک می کنند. به صفحه‌ی محصول یا دسته‌بندی محصول در وب سایت شما هدایت می شوند.
   
 • در صورت قانع شدن و اطمینان سازی در همان روز عملیات یا خرید خود را نهایی می‌کنند.
   
 • در روزهای بعد به وب سایت شما باز می‌گردند و عملیات یا خریدشان را نهایی می‌کنند.
   
 • سیستم تبلیغگرام با توجه به محتوا ها و رسانه‌هایی باعث فروش شده اند انتشار تبلیغات شما را به صورت خودکار بهینه‌سازی می‌نمایند.
   
 • میزان بازگشت سرمایه و تعداد فروش از هر رسانه در کمپین تبلیغاتی شما قابل مشاهده خواهد بود.
   

هیچگاه قیف بازاریابی را فراموش نکنید ! مخصوصا در این نوع کمپین.

به صورت استاندارد هر کاربر که متقاضی یک محصول یا خدمت است می‌بایست یک فرآیندی را طی کند تا اعتماد او جلب شود و محصول یا خدمت را خریداری کند یا عملیات موردنظر شما را نهایی کنید.

عدم رعایت قیف بازاریابی صحیح، می تواند منجر به شکست کمپین شما شود.